آموزشی

چرا قهوه ساز خامه نمی‌دهد؟

Coffee creamer ORG

چرا قهوه ساز خامه نمی دهد؟ سؤال بسیاری از کاربران است. دلایل مختلفی از نامرغوب بودن قهوه گرفته تا خرابی دستگاه قهوه‌ساز مسبب بروز این‌چنین مشکلی هستند. معمولاً بیات بودن پودر قهوه یکی از دلایل اصلی به شمار می‌آید. شاید باور نکنید اما اگر نوع آسیاب قهوه با اشتباهات ریز و درشتی روبرو شده باشد، عدم کرما که خامه قهوه است را می‌توان انتظار داشت. البته فشار آب و دمای نامناسب در هنگام تهیه قهوه یا در ساختار قهوه‌ساز همگی جزء مسائل مرتبط به حساب می‌آیند.

Coffee creamer 1

 

 

نامرغوب بودن قهوه

اسپرسو یکی از انواع قهوه به حساب می‌آید. در این میان اگر اسپرسو خامه نداشته باشد، قطعاً ایرادهای ریز و درشتی را باید برای نوع قهوه یا حتی قهوه‌ساز در نظر گرفت. قهوه اگر به درستی آسیاب و برشته نشده باشد یا حتی با دما و فشار نامناسب ترکیب شده باشد، قطعاً با عدم خامه دادن قهوه روبرو خواهید شد. به هر حال قهوه کهنه و بیات خامه خوبی نمی دهند. به همین دلیل باید به تاریخ بو دادن قهوه توجه کنید که چیزی بین 2 الی 21 روز باشد. به جزء قهوه خوب قطعاً شما به یک دستگاه قهوه ساز خوب هم نیاز دارید که بتواند یک قهوه عالی با کرما (خامه قهوه) را در اختیار شما قرار دهد. خرید اسپرسوساز مباشی می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی یک نوشیدنی خوش طعم را آماده و میل کنید.

یکی از کارهایی که علاوه بر خامه گرفتن که برای برخی دلپذیر نیست، میتوانید مقاله “چگونه با اسپرسوساز فوم شیر درست کنیم؟” را نگاه کنید تا بتوانید خدمات دیگری را برای خود در خانه خود فراهم کنید.

Coffee creamer 4

فشار و دمای مناسب دستگاه قهوه ساز

دستگاه قهوه‌ساز باید بتواند فشار مناسبی را روی قهوه در پورتافیلتر اعمال کند. صددرصد غلظ یکدست و یکنواخت قهوه به دما و فشار مناسب دستگاه قهوه‌ساز مرتبط است که برخی به این موضوع چنان توجهی نشان نمی‌دهند. طعم قهوه و فشار دستگاه دو عامل مرتبط با یکدیگر هستند. دستگاه را اگر روی 9 بار تنظیم کنید، احتمالاً از نتیجه کار راضی خواهید بود. 190 تا 196 درجه فارنهایت هم دمای مناسب آب جهت دم کردن کامل است. البته برند دستگاه قطعاً خود راهنمایی های لازم را در دفترچه ارائه می دهد. تا حدودی شاید با پاسخ این سؤال که چرا قهوه ساز خامه نمی دهد آشنا شده‌اید.

تعمیر انسداد لوله‌های قهوه‌ساز

پاسخ سؤال چرا قهوه ساز خامه نمی دهد را شما با صداهای غیر معمول می‌توانید پیدا کنید. این نوع صداهای غیر معمول به خاطر چکه دستگاه به وجود می‌آیند. رسوباتی در دستگاه وجود دارند که به خاطر سختی آب به وجود آمده‌اند و باعث انسداد لوله‌های قهوه ساز شده‌اند. عمدتاً مشکل این‌چنینی را شما در دستگاه قهوه‌سازی که تحت فشار هوا است باید یک مشکل اصلی در نظر بگیرید و همیشه به بررسی ساختار دستگاه برای برطرف کردن این عیب و ایراد بپردازید. توصیه ما این است که برای رفع این مشکل تنها به تعمیرکاری ماهر و کاربلد مراجعه کنید.

Coffee creamer 2

مشکلات برقی دستگاه قهوه‌ساز

یکی از دلایل دیگر برای پاسخ این سؤال که چرا قهوه ساز خامه نمی دهد می‌تواند گرم نشدن آب قهوه‌ساز باشد. شاید تا به حال به این موضوع دقت نکرده باشید، اما متأسفانه این خود یکی از دلایل واضح برای عدم کرما قهوه است. عمدتاً خرابی المنت حرارتی و مشکلات برقی دستگاه قهوه‌ساز مسبب اصلی خامه ندادن قهوه می‌شوند که تنها تعمیرکار می‌تواند دستگاه مورد نظر شما را تعمیر و این مشکل را برطرف کند. از جمله مشکلات برقی شاید بتوان به خرابی پریز برق یا دوسیم برق دستگاه اشاره کنیم.

مسدود شدن مخزن آب قهوه‌ساز

تا به حال مخزن آب قهوه‌ساز مسدود شده است؟ قطعاً با وجود این مشکل شما با مشکل دیگری با این عنوان هم روبه رو شده‌اید که چرا قهوه ساز خامه نمی دهد؟

دریچه‌ای در دستگاه قهوه‌ساز به نام مخزن آب وجود دارد که می‌تواند به کنترل جریان آب بپردازد، حال اگر این دریچه با با رسوبات مسدود گردد، قطعاً مخزن نمی‌تواند به سادگی آب را عبور دهد و قهوه شما نیز خامه نخواهد داد. نگران نباشید؛ چرا که باید به نظافت مخزن بپردازید و برای انجام این کار ما به شما استفاده از سرکه را توصیه می کنیم. ناگفته نماند که خرابی سوپاپ در این شرایط باعث خواهد شد که کمی هزینه کنید و سوپاپ یا حتی به صورت کامل مخزن آب دستگاه را تعویض کنید.

مسدود شدن فیلتر آب قهوه‌ساز

فیلتر آب قهوه‌ساز یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌آید. چنانچه فیلتر آب به درستی کار خود را انجام ندهد، قطعاً ناخالصی آب گرفته نخواهد شد. اگر فیلتر مسدود شده باشد، می‌توانید فیلتر قهوه‌ساز را رسوب‌زدایی کنید، البته در برخی از شرایط میزان ناخالصی آب منطقه آن چنان بالاست، که حقیقتاً چاره‌ای جزء تعویض فیلتر آب باقی نمی‌ماند. مسدود بودن فیلتر آب قهوه‌ساز یکی از دلایلی است که باعث مشکلی این‌چنینی می‌شود.

 

سخن پایانی

دلایل زیادی وجود دارد که قهوه ساز خامه نمی دهد و ما به چند مورد مهم و البته بسیار رایج آن اشاره کرده‌ایم. لطفاً در هنگام خرید قهوه بسیار دقت کنید. قهوه نامرغوب نمی‌تواند انتظار شما را برآورده کند. خرید اسپرسوساز مطمئن با قیمت مناسب از یک برند معتبر می‌تواند شما را در طولانی مدت با یک قهوه خوش طعم همراه با خامه به راحتی روبرو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *