وبلاگ

مهم‌ترین موارد تفاوت میان آسیاب برقی و دستی

Manualandelectriccoffeegrinder

آسیاب برقی و دستی از جمله دستگاه‌هایی هستند که برای آسیاب کردن قهوه از آن استفاده می‌کنند. وقتی که بخواهیم یک قهوه خوشمزه درست کنیم نمی‌توانیم از این وسیله صرف نظر کنیم. بسیاری از ما طعم قهوه را دوست داریم و دوست داریم خودمان در منزل آن را تهیه کنیم ولی باید وسایل آن هم فراهم باشد که یکی از آنها آسیاب است. امروز می‌خواهیم به بررسی تفاوت بین نوع برقی و دستی بپردازیم تا شما بتوانید با توجه به آنها بهترین دستگاه مناسب برای شما را انتخاب کنید. اگر شما هم به این مطلب علاقمند هستید تا پایان آن، همراه ما باشید.

آسیاب برقی و دستی چیست؟

تفاوت میان آسیاب برقی و دستی زمانی مشخص می‌شود که ما اطلاعات کاملی از آنها داشته باشیم‌؛ بنابراین ابتدا به معرفی این دستگاه‌ها می‌پردازیم.

آسیاب دستی چیست؟

Manual-coffee-grinder 1

آسیاب مورد نظر، دستگاهی است که باید با دست به دسته آسیاب نیرو وارد کنیم تا تیغه‌ها شروع به چرخش کنند و به این ترتیب قهوه آسیاب شود. بسته به اینکه درجه‌ آسیاب قهوه چقدر است باید نیرو و زمان بیشتری صرف این عمل شود.اگر از درجه‌ درشت استفاده می‌شود وقت زیادی نیاز ندارد. ولی هر چقدر درجه‌ آسیاب به سوی نرم‌تر شدن باشد و بخواهیم دانه‌های قهوه، ریزتر شود هم زمان و هم انرژی بیشتری لازم است.

از لحاظ اندازه و ابعاد این آسیاب‌ها بسیار کوچکتر از نوع برقی خود هستند. این دستگاه به گونه‌ای ساخته‌ شده است که به بدن انسان کمترین آسیب را  وارد می‌کند و به راحتی کنترل می‌شود. به دلیل اندازه کوچک و وزن پایین به راحتی می‌توان با خود به مسافرت‌ هم برد. همچنین به دلیل اینکه این آسیاب‌‌ها، دستگاه پیچیده‌ای نیستند و تکنولوژی خاصی در ساخت آنها استفاده نشده است قیمت پایینی دارند و به راحتی با صرف هزینه اندک می‌توان بهترین آنها را خریداری کرد.

آسیاب برقی چیست؟

این محصول، دارای موتوری در پایین و مخزنی در بالا است. از مزایای این آسیاب، راحت کار کردن با آن است. عملکرد آن به این ترتیب است که باید ابتدا هوپر آسیاب را از قهوه پر کنند و در مرحله بعد تنها کافی است درجه‌ آسیاب تعیین شود و پس از آن باید دستگاه را روشن کرد.

بعد از گذشت تنها چند ثانیه، به سرعت، قهوه تازه آسیاب شده و برای درست کردن قهوه آماده می‌شود. این دستگاه نسبت به نوع دستی قیمت زیادی دارد؛ به همین دلیل شاید برخی از افراد که بودجه کافی ندارند نتوانند نوع مناسب آن را خریداری کنند و دستگاه ارزان قیمت را بخرند. اما قبل از اینکه اقدام به خرید آسیاب برقی ارزان قیمت کنید این موضوع را در نظر بگیرید که آسیاب‌های ارزان قیمت نمی‌توانند قهوه را به خوبی نمونه‌های گران قیمت پودر کنند. بیشتر آسیاب‌های برقی خانگی از لحاظ اندازه و استاندارد مانند هم هستند و به راحتی در مکان‌های کوچک جای می‌گیرند اما از آسیاب‌های دستی بزرگ‌تر هستند.

آسیاب برقی بخریم یا آسیاب دستی؟

ما می‌توانیم با توجه به تفاوت‌هایی که بین این دو آسیاب وجود دارد و با توجه به نیاز و میزان استفاده از آنها نوع مناسب را انتخاب کنیم. انتخاب نوع مناسب بر اساس یک سری از فاکتورها انجام می‌شود که عبارتند از:

سرعت

شکی نیست که به علت اینکه آسیاب‌های برقی تکنولوژی بالایی دارند سرعت پودر کردن آنها بالاتر از آسیاب‌های دستی است و این دستگاه‌ها در زمان کمی قهوه بیشتری پودر می‌کنند. درست برعکس آسیاب‌های دستی که قهوه کمتری پودر می‌کنند اما زمانی که با نوع دستی کار می‌کنید عطر قهوه را بیشتر حس می‌کنید.

 فضا

از لحاظ ابعاد، آسیاب‌های برقی بزرگ‌تر از آسیاب‌های دستی هستند و فضای بیشتری لازم دارند، البته اندازه آسیاب‌های برقی خانگی می‌توانند به اندازه یک مخلوط کن باشند و میزان بیشتری پودر قهوه تولید کنند. طراحی آسیاب‌های دستی، جمع و جور بوده و فضای کمی اشغال می‌کنند و در هر مکانی قابل حمل و استفاده هستند.

 مقدار

مقدار دانه قهوه‌ای که با آسیاب برقی پودر می‌شود، بسیار بیشتر از قهوه‌ای است که با آسیاب‌های دستی پودر می‌شود. شما می‌توانید به وسیله آن برای چند وهله قهوه مورد استفاده خود را پودر کنید، در مقابل میزان پودر قهوه‌ای که از آسیاب  دستی حاصل می‌شود زیاد نیست. اما شما با استفاده از آسیاب دستی می‌توانید قهوه تازه با عطر فراوان را تهیه کنید‌.

Manual-coffee-grinder 2

هزینه

آسیاب‌های برقی گران‌تر از آسیاب‌های دستی هستند و دلیل آن تکنولوژی بالا و نحوه کارکرد و کارایی آنها است. اما اگر نمی‌خواهید آن را بخرید یا بودجه کافی ندارید می‌توانید آسیاب دستی را به جای برقی انتخاب و خریداری کنید. کارایی این دستگاه مانند کارایی آسیاب برقی است با این تفاوت که با استفاده از آن وقت و انرژی بیشتری برای پودر کردن قهوه لازم است‌.

 برق

آسیاب‌های برقی با برق کار می‌کنند و سرعت پودر کردن دانه‌های قهوه فوق‌العاده است. اما به  دلیل  اینکه به برق نیاز دارند در هر جایی نمی‌توانید از آن استفاده کنید، ولی آسیاب‌های دستی این قابلیت را دارند که در همه جا استفاده شوند و حتی برای مسافرت یا گشت‌وگذار در طبیعت هم می‌توان از آن برای درست کردن قهوه کمک گرفت. این محصول علاوه بر اینکه نیاز به انرژی برق برای کار کردن ندارد سبک و قابل حمل هم است.

 تنظیم درجه

تنظیمات آسیاب‌های برقی در دو نوع است. تنظیمات نوعی از آنها با سرعت کند، متوسط و تند است و نوع دیگر آنها به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌ که درجات تنظیم مختلف روی آنها قرار داده شده‌اند و با تنظیم درجات آنها می‌توان برای پودر کردن دانه‌های قهوه در اندازه دلخواه اقدام کرد‌. به این ترتیب که می‌توانید بر اساس نحوه استفاده‌ از پودر قهوه، درجه آسیاب برقی را تنظیم کنید. در مورد آسیاب‌های دستی قضیه متفاوت است‌. نحوه کار این دستگاه‌ها با کمک دست شما انجام می‌شود و با توجه به نیرو و زمانی که صرف پودر کردن قهوه می‌کنید اندازه پودر قهوه مشخص می‌شود.

شستشو

شستشوی آسیاب‌های برقی که تیغه دارند کمی دشوار است و شستشوی بدنه آنها هم  نیاز به دقت دارد. این دستگاه باید به گونه‌ای شسته شود که آب به داخل موتور نرود؛ به این ترتیب در شستشوی آن احتیاط کنید. اما  شستشوی آسیاب دستی کار راحتی است و فقط باید پس از اینکه آن را شستید به خوبی از آن نگهداری کنید.

خرید آنلاین آسیاب

در فروشگاه راشامال انواع آسیاب برقی و دستی به فروش می‌رسد. روش‌های مختلفی برای خرید این محصولات وجود دارد. اما بهترین و راحت‌ترین روش، خرید آنلاین آنها است. با این روش در منزل یا محل کار می‌مانید و با یک کلیک ساده از گوشی یا دستگاه دیگر که به اینترنت وصل است به سفارش محصول دلخواه می‌پردازید.

با خرید اینترنتی می‌توانید از مزایای زیادی برخوردار شوید. یکی از آنها، خرید محصول با قیمت مناسب‌تر از قیمت بازار است؛ چرا که در این روش واسطه‌ها حذف می‌شوند و در نتیجه هزینه‌های اضافی کاهش می‌یابند که در قیمت نهایی محصول تاثیر می‌گذارد. از مزایای دیگر این روش این است که بعد از سفارش آنلاین آن، در اسرع وقت محصول مورد نظر به آدرسی که شما تعیین می‌کنید، ارسال می‌شود.  توصیه می‌کنیم شما هم یک بار از این طریق از فروشگاه اینترنتی ما خرید کنید؛ چرا که بی شک از مشتریان دائمی ما خواهید شد.

Electric-coffee-grinder 1

سخن پایانی

آسیاب برقی و دستی امروزه از دستگاه‌های پرطرفدار است؛ چرا که تعداد افرادی که به نوشیدن قهوه علاقه دارند کم نیستند؛ به همین دلیل بر آن شدیم تا به تفاوت این دو نوع آسیاب بپردازیم و به شما کمک کنیم به راحتی تصمیم به انتخاب بگیرید. پس از اطمینان از انتخاب مناسب می‌توانید به خرید محصول مورد نظر اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت روز آسیاب مورد نظر با ما تماس بگیرید یا به  سایت راشامال مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *